— 31. 3. 2020 —

Predĺžené riasy a starostlivosť o ne

Prečo sa rozhodnúť pre predĺžené riady a ako si udržať krásne predĺžené riasy po celý čas?

Každá z nás si chce ráno ušetriť aspoň chvíľu času pre dlhší ranný spánok. No zároveň chceme byť po celý deň okúzľujúco krásna. Bez špirály nevyjdeme z domu ani na krok, aby sme mohli upútať svojím krásnym pohľadom. Základom úpravy tváre je mať krásne upravené obočie, ktoré nám okamžite dodá šmrnc. No rovnako zvýraznenie rias otvorí naše oči. Niektorá z nás bola obdarená krásnymi, hustými a dlhými riasami, kedy stačí akákoľvek špirála a krásny pohľad je na svete. No čo s nami, ktoré majú mihalnice riedke, jemné a krátke? Strávime veľmi dlhý čas hľadaním vhodnej špirály na riasy a potom trávime dlhé rána pred zrkadlom. V tejto našej rýchlej dobe, ale nechceme tráviť toľko času pred zrkadlom a najmä ak máme vychystať celú rodinu z domu. Chcete si tento čas ušetriť tak už sa dlhú dobu sa rozhodujete pre aplikáciu predĺžených rias. Radi by ste do toho šli, ale stále nie ste na 100% rozhodnutá či do toho ísť a v hlave sa Vám premieľa množstvo otázok. Medzi prvými otázkami je tá, či sa Vaše riasy naozaj nepoškodia a nevypadajú, keď sa po čase rozhodnete riasy nenosiť. Želali by ste si, aby mihalnice pôsobili prirodzene, a nie ako škaredé, príliš dlhé, príliš husté a výrazné, viete čo mám na mysli :D chcete pôsobiť elegantne, slušne a jemne. Ďalšia otázka je ako dlho Vám tieto mihalnice vydržia a ako dlho ich budete môcť nosiť? Koľko trvá jedna aplikácia rias v salóne, mám čas chodiť pravidelne na dopĺňanie mihalníc? Veľa ste počuli o alergiách na lepidlo, a to Vás odrádza?

Teraz Vám zodpoviem na Vaše otázky. Ak sa rozhodnete pre predĺženie a zahustenie svojich rias, starostlivo si vyberajte salón a lash stylistku, ktorej zveríte svoje mihalničky a hlavne Vaše oči a zdravie. Bohužiaľ v dnešnej dobe je ponuka na trhu veľká, ale nie stále aj kvalitná. Veľa krát sa pracuje systémom kvantita a nie kvalita. Používa sa rôzny materiál a rôzne nesprávne techniky, ktorými si chce lash stylistka ušetriť čas. V tomto prípade si treba dôsledne zvážiť komu sa zveríte, a naozaj nepozerať len na cenu, v tomto prípade určite neplatí pravidlo že čo je lacné nemusí byť zlé. Myslím si, že každá skúsená lash stylistka, ktorá robí svoju prácu maximálne zodpovedne s ohľadom na Vaše zdravie, si aj príkladne ohodnotí svoju prácu a svoje vzdelanie. Snaží sa v maximálnej možnej miere, aby žiadnym spôsobom nepoškodila Vaše prírodné riasy, postupne Vám nesprávnou aplikáciou nevypestovala alergiu na lepidlo, aby dodržala správny výber rias a v prvom rade dĺžku mihalníc. V neposlednom rade je výber materiálu s ktorým pracuje a hygiena ktorú pri aplikácii dodržiava. Dôležité je aj prostredie, v ktorom sa budete cítiť príjemne a budete sa každé  3 - 4 týždne tešiť na doplnenie svojich mihalničiek. Tento čas si spojíte s príjemným oddychom v tejto našej uponáhľanej dobe.

Aby ste sa z takýchto mihalničiek tešili čo najdlhšie je potrebné doplniť aj domácu starostlivosť a domácu každodennú hygienu Vašich nových mihalničiek. Prečo je čistenie rias také dôležité? Nevypadnú mi mihalnice skôr keď sa ich bude dotýkať? Veď som chcela mať pokoj od akejkoľvek práce s mihalničkami. 

 Počas celého dňa sa nám na predĺžené mihalničky ukladá prach, alergény, maz, odumreté bunky kože, zvyšky makeupu. Ak si tieto nečistoty z rias nepoumývame, pekne sa nám hromadia a postupne nás môžu oči svrbieť alebo mierne opuchnúť. Postupne sa nám začne množiť parazit DEMODEX, ktorého máme prirodzene na koži a je už len na nás, či mu dovolíme prepuknúť. Takto usadené nečistoty a parazity nám nie len dráždia oči, ale zároveň narúšajú spoje lepidla a tak Vám mihalničky nevydržia dlho a zároveň ostanú zanesené a to predĺži čas na doplnenie mihalníc, keďže pred doplnením musia byť riasy dokonalo čisté. V najhoršom prípade môžete dostať infekciu oka napr. blefaritídu a je nutné navštíviť oftalmológa. 

Na čistenie rias sa používa čistiaca pena, štetček a vlažná voda. Nikdy si riasy za žiadnych okolností neodstraňujte sama. Ani s pomocou rôznych olejov, voči, ktorým sú už dnešné produkty odolné. Navštívte svoju Lash artistku a tá Vám mihalnice odstráni za pomoci prípravku behom pár minút a všetky ich krásne postupne vyčeše bez poškodenia Vašich prírodných mihalníc. 

Takže to ako dlho sa budete tešiť zo svojich mihalničiek a v akom stave budú Vaše prírodné riasy nezávisí len na Lash artistke ale aj na Vás milé dámy :) win - win

 

Teší sa na Vás náš tím Lash stylistov

SPÄŤ NA ČLÁNKY