— 31. 3. 2020 —

Ako sa o svoju pleť starať doma

Ako o svoju pleť starať doma? A ako dosiahnuť čo najlepší výsledok ošetrenia a prečo je dôležité v starostlivosti pokračovať aj doma?

Počas mojej praxe sa stretávam s klientkami, ktoré chcú dosiahnuť rýchly a viditeľný výsledok po prvom ošetrení. Ošetrenia pleti, ktoré ponúkame sú zamerané na konkrétne problémy pleti - to čo pleť potrebuje. Najčastejšie to je hydratácia, výživa, rozjasnenie, zjednotenie tónu pleti, odstránenie pigmentácií alebo v neposlednom rade lifting.  Pri vstupnom ošetrení hodnotíme typ a stav pleti, kde ma naozaj zaujíma aká je ich domáca starostlivosť o pleť. Pokračovanie v starostlivosti doma je kľúčom k výsledku. Všetko čo s pleťou dosiahneme a ako ju zlepšíme závisí od našej spolupráce. Starostlivosťou v salóne a Vašou domácou starostlivosťou.  Poďme sa teda bližšie pozrieť na to ako má takáto domáca starostlivosť vyzerať.

 

Správna starostlivosť musí pozostávať s viacerých krokov. Správnu starostlivosť začíname už ráno - a nie je to len umytie pleti vlažnou vodou. 

RÁNO

1. Čistenie pleti  - prebieha podľa typu pleti 

Čistenie pleti je najdôležitejšou súčasťou starostlivosti o svoju pleť, na ktorú veľa z Vás zabúda. Máme pocit, že keď sme venovali dostatok času kvalitnému večernému čisteniu máme aj ráno našu pleť dostatočne pripravenú a stačí ju opláchnuť vlažnou vodou. Naopak aj počas noci sa nám na pleti usadí masnota, rôzne nečistoty, prach, naša pleť sa regeneruje a čistí.  Ráno opláchneme pleť vlažnou vodu a hlavne čistými rukami, ktoré máme umyté mydlom a na to myslite zakaždým, keď sa chcete dotknúť tváre. Nevhodná je príliš teplá voda a naopak studená voda. Príliš horúca voda nám môže poškodiť kapiláry, spôsobiť začervenanie pleti alebo kruhy pod očami. Studená voda nám príliš stiahne póry a tým pádom sa nám zhorší absorpcia aktívnych látok.

Keď máme pleť navlhčenú nanesieme prípravok na čistenie pleti. Krúživými pohybmi prípravok vmasírujeme do pleti. Začneme v spodnej časti tváre a pokračujeme smerom nahor. Takto si spravíme na tvári jemný lifting a nachvíľu ju odľahčíme od gravitačného pôsobenia. Po vmasírovaní prípravku pleť opláchneme vlažnou vodou a jene osušíme uterákom na tvár.

 Na čistenie vyberáme čistiacu penu, čistiaci gél alebo krémový čistič podľa typu pleti. V našej ponuke nájdete rôzne produkty, ktorý vyberieme presne na Váš typ pleti. Celé čistenie pleti zavŕšime pleťovým tonikom, ktoré nám pleť dočistí, odstráni zvyšky prípravku a zároveň buď zníži produkciu, vyrovná pH pokožky, uvoľní póry, zjemní pokožku a zároveň vyživí.

 

2. Aktívne látky                                                                 

Keď sme si pleť dôkladne vyčistili prejdeme k druhému bodu a to je aplikácia aktívnych látok zo sér. Sérum obsahuje väčšie množstvo aktívnych látok a obsahuje malé molekuly, ktoré ľahko penetrujú kožu a pôsobia v hlbších vrstvách epidermy. Sérum sa nanáša pred aplikovaním krému, keďže to by mohlo sťažiť vstrebávanie.

Aplikácia séra je rovnako dôležitá ako jeho výber. Najprv ho naneste do dlaní, rozotrite a trošku ho teplom svojich rúk zohrejte a následne jemne vklepte do pleti. Začnite na nose a pokračujte smerom do strán. Vyčkajte tri až päť minút do úplného vstrebania séra a potom sa môžete vrhnúť na ďalší krok. Medzi aplikáciou séra a krému si nechajte malý 3 min. odstup.

 

3. Hydratácia

Suchá pleť je smutná pleť. Medzi hlavné dôsledky suchej pleti patrí jej predčasné starnutie, pre ktoré sú typické jemné vrásky, olupujúca sa pokožka, strata mladistvého vzhľadu, upchaté póry, poškodenie buniek, strata lipidového filmu, šedivý vzhľad. Správna hydratácia je kľúčom správnej starostlivosti o pleť. Hydratáciu potrebuje každý jeden tip pleti a samozrejme aj mastný typ pleti. 

Poznáme dva typy spôsobov hydratácie - na báze oleja a nemastných pleťových krémov. Oleje prenikajú hlbšie do kože a akokoľvek sa to môže zdať paradoxné, regulujú v nej produkciu kožného mazu (z dlhodobého hľadiska). U pleťových krémov zase hrajú úlohu aktívne látky ako vitamíny, kyselina hyaluronová, prírodné rastlinné výťažky či kolagén.

- Ak máte vyložene suchú pleť, priamo siahnite po pleťovom oleji
- Pre pleť postihnutou akné vyberte nemastný hydratačný krém, ktorý pleť zároveň zmatnie
- V prípade začervenania voľte produkt, ktorý upokojuje a maskuje
- Ak sa chcete zbaviť vrások, vyberte si tento najúčinnejší hydratačný denný krém
- Ak chcete pleť rozjasniť a spevniť, siahnite po kréme nabitom vitamínmi C, E a kyselinou hyalurónovou

 

4. Ochrana 

Našu pleť by sme mali aj dostatočne chrániť a to pred škodlivým ultrafialovým žiarením. Na výber máme dve možnosti - použiť krém s už zabudovanou UVA/UVB ochranou alebo si nanesiete samostatnú UV ochranu. Minimálny odporúčaný UV faktor na pleť je SPF 30, na priamom slnku a pri opaľovaní faktor SPF 50, poprípade ak sa dá pleť vôbec neopaľovať a chrániť si ju prikrývkou hlavy. Nezabúdajte, že svoju pleť musíte chrániť aj pri zamračenom počasí, aby sme spomalili starnutie pleti.

Nezabúdame na očné okolie, kde je koža najtenšia a je potrebné používať prípravky určené na ošetrenie v tomto okolí. Iné prípravky by mohli pôsobiť veľmi dráždivo. Krém si viete zapracovať prístrojom Eye Cream Booster, pre jeho lepšiu vstrebateľnosť.

                                       

Večer

Večerná čistenie zohráva najdôležitejšiu časť v starostlivosti o pleť. Večerný rituál krásy začíname

1. Odlíčením a čistením pleti

Pleť musíme najprv dôkladne odlíčiť od make-upu. Make-upu na tvári Vás zbaví kvalitný odličovač očného okolia, ktoré môže zároveň ošetriť. Buď hypoalergénny odličovač alebo dvojfázový odličova, ktorý odstráni aj vodeodolný make-up. Pleť odličujeme najlepšie dvojfázovo a to odličovačom s obsahom tukov mlieko alebo olej - potrebné na odstránenie nečistôt rozpustných v tukoch a pleťovou vodou na látky rozpustné vo vode. Raz do týždňa si môžete spraviť exfoliáciu v podobe peelingu. Pri používaní gélu alebo čistiacej peny odporúčame použiť Sonickú kefku na čistenie pleti, v prvom rade pri mastnej a problematickej pleti.

 

2. Aktívne látky - sérum 

Sérum buď použijete to čo ráno, alebo si dáte sérum podľa toho aký účinok chceme docieliť. Na večer môžete použiť aj retinolové sérum - derivát vit. A, ktorý v pleti stimuluje tvorbu kolagénu, kyseliny hyalurónovej, elastínu a podporuje vyhladenie pleti. Pleť je po použití retinolu citlivejšia a jemnejšia preto je vhodné sa vyhnúť slnečnému žiareniu, preto ho je vhodné používať večer.

 

3. Hydratácia - krém 

Ďalšou starostlivosťou pleti počas noci sú nočné krémy, ktoré sú hutnejšie, bohatšie a oproti dennému krému výrazne hydratačnejšie. Tým, že majú bohatšie zloženie - vyživujú, hydratujú a obsahujú väčšie množstvo aktívnych látok, sa v pleti uzamknú a vďaka tomu sa môže pleť počas noci lepšie vyživiť a regenerovať.

K tejto starostlivosti je vhodné upraviť rovnako životný štýl, pridať viac pohybu a spestriť aj svoju výživu a príjmať dostatočné množstvo tekutín. 

Návštevu salóna odporúčame  raz za mesiac alebo každý druhý mesiac.  Veľmi radi Vám po našej odbornej konzultácii nájdeme aj vhodné prípravky na Váš typ pleti. 

Váš tím Stefani Vencel Esthetic Beauty

SPÄŤ NA ČLÁNKY